Meksikanci pobedili Iran, Portugal Angolu

Fudbaleri Meksika pobedili su izabrani tim Irana sa 3:1, u prvoj utakmici Grupe D Svetskog prvenstva u Nemačkoj.

Stručni štab posebno može da bude zadovoljan nastupom Omara Bravoa, koji je postigao dva gola, dok meksička javnost konačno može da odahne i prestane da se buni zbog naturalizacije Brazilca Zinja – koji je ušao u drugom poluvremenu, asistirao kod drugog i postigao treći – odlučujući pogodak.

Bravo je doveo Meksiko u vodjstvo u 28. minutu, kada je iz peterca skrenuo loptu koju je glavom prema golu uputio Giljermo Franko.

Iran je izjednačio osam minuta kasnije, preko Golmohamadija, iz gužve u šesnaestercu posle kornera.

Meksiko je već u 52. minutu iskoristio pravo zamene tri igrača.

Portugal - Angola 1:0 (1:0)

Fudbelri Portugala pobedili su minimalnim rezultatom Angolu. Jedini pogodak postigao je Pauleta, u četvrtom minutu. Portugal je bio bolji tim.

Skolarijevi izabranici propustili su nekoliko izuzetnih šansi, ali nisu imali ni sreće u završnici.

Susret je protekao u fer atmosferi i bez incidenata, iako je bilo strahovanja da bi duel Portugala sa bivšom kolonijom koja se pre 3 decenije osamostalila nakon 27-godišnjeg krvavog rata mogao da bude rizičan.