Big Ben "zakucao" Šeka, Detroit produžio sezonu do petka

Detroit Pistonsi bili su najbolji tim u ligaškom delu NBA sezone, ali da sinoć u svom "Oburn Hils Palasu" nisu pobedili Majami – letnja pauza za zvanične vicešampione NBA lige počela bi mnogo ranije nego što su očekivali. Na njihovu sreću, Tejšon Prins je pružio najbolju plej-of partiju u karijeri, a trijumf u petoj utakmici finala Istoka produžio je nadu Detroita da može do velikog preokreta u seriji.

Izuzev Prinsa, koji je za 43 minuta igre ubacio 29 poena, i promašio samo šest šuteva (9-12, 2-5, 5-5), starteri Detroita nisu uspeli da pogode ni 37 odsto pokušaja iz igre. No, inspirativna partija 26-godišnjeg krila i izvanredna odbrana, pogotovo u poslednjoj četvrtini, bili su dovoljni za trijumf – 91:78, koji je Pistonsima produžio sezonu, bar do sutra uveče. Rip Hamilton je ostvario "dabl-dabl" - 16 poena, 10 skokova, baš kao i Čonsi Bilaps, koji je uz 17 poena, imao 11 asistencija (5 skokova), i što se pokazalo presudnim pogodio svih 11 slobodnih bacanja. Domaći su uništili Majami sa penala, ubacivši 23 od 26 pokušaja, dok su gosti promašili 14 od 20. Jedna od akcija koja je podigla publiku na noge bila je blokada Bena Valasa (8 poena, 7 skokova, 3 blokade) na Šakilu O'Nilu u trećoj četvrtini, za koju je Šek tvrdio da je faul, ali ga je usporeni snimak demantovao.

O'Nil je završio sa 19 poena i 6 skokova, Dvejn Vejd ubacio 23, uz 5 izgubljenih lopti, dok su Entoan Voker (8 skokova, 4 asistencije) i Judonis Haslim (10 skokova) postigli po 10 koševa. Majami je bio i na samo minus tri u četvrtoj četvrtini, ali su u poslednjih devet minuta i 25 sekundi izabranici Peta Rajlija postigli samo pet poena. S druge strane, sjajnom Prinsu pridružio se i Antonio Mekdajs, koji je 19 minuta odigrao bez greške – 12 poena (5-5, -, 2-2), 7 skokova, 3 asistencije, po jedna ukradena lopta i blokada.

Večeras se u Dalasu igra peti meč finala Zapadne konferencije između domaćih Mevsa i gostiju iz Finiksa. Trenutni rezultat u seriji je 2-2.