Pobede Majamija i Klipersa, Netsi na pragu eliminacije

Košarkaši Majamija nalaze se na korak od drugog uzastopnog plasmana u polufinale Istočne konferencije. Predvođeni Dvejnom Vejdom (31 poena, 8 asistencija i 7 skokova) i Šakilom O'Nilom (16 koševa, 8 skokova), uz odlične partije Entoana Vokera i Judonisa Haslima (po 20 poena, Haslim 11 skokova), gosti sa Flordie ostvarili su i drugi trijumf u Nju Džersiju, treći uzastopni u seriji i poveli sa 3-1. Džejson Kid ostvario je deveti "tripl-dabl" u plej-ofu (17 poena, 13 skokova, 12 assitencija), Nenad Krstić pružio najbolju partiju u seriji (20 poena, 9-16 dvojke, 2-2 penali, 14 skokova, jedna blokada za 44 minuta), ali je Majami ipak pobedio – 102:92.

Za razliku od Netsa, Los Anđeles Klipersi uspeli su da dođu do izjednačenja u seriji protiv Finiksa - 114:107. Izabranici Majka Danlivija vodili su većim delom susreta, polovinom poslednje četvrtine i 13 razlike, ali Sansi se do samog kraja nisu predavali. Semu Kaselu zamalo je izmakao "tripl-dabl" (28 poena, 11 skokova, 9 asistencija), Elton Brend je takođe bio blizu (30 koševa, 9 skokova, 8 asistencija), a dvocifren učinak imali su i ostala trojica stratera Klipersa, među kojima i Vladimir Radmanović (13 poena, 4-6 dvojke, 1-4 trojke, 2-2 penali, 2 asistencije, po jedan skok, ukradena lopta i blokada za 24 minuta). Najefikasniji u timu Finiksa bio je Radža Bel sa plej-of rekordom karijere - 33 koša.

Večeras se igraju četvrte utakmice u serijama Detroit – Klivlend i San Antonio – Dalas. Pistonsi i Meveriksi trenutno vode sa po 2-1, s tim da je Dalas domaćin zvaničnim šampionima, a Detroit gostuje u Klivlendu.