Finiks se uzdigao iz pepela, Lejkersi prokockali veliku šansu

Finiks Sansi su u subotu uveče, pobjedlom nad LA Lejkersima 121-90 postali tek osmi tim u istoriji NBA ligi koji je uspio da, nakon 1-3 u seriji, sa tri uzastopna trijumfa dođe do polufinala konferencije.

Predvođeni perspektivnim Leandrom Barbosom sa 26 poena i Borisom Diaom (21 poena, 6 skokova, 9 asistencija) Sansi su u prvoj četvrtini došli do 17 poena razlike i njihov trijumf nije bio u pitanju nijednog trenutka.

Radža Bel se vratio nakon jedne utakmice suspenzije i pored 13 poena uz odličan šut iz igre, u drugom poluvremenu gotovo potpuno zaustavio Kobija Brajanta (24 poena, samo 1 u drugom dijelu). Kod Lejkersa samo je još Luk Volton (16 poena bio prosječan). Šon Merion je uknjižio novi dabl dabl (14 poena i 10 skokova). Sansi su dominirali i u konrtranapadima (13 poena viška).

Tim Majka D’Antonija nanio je tako proslavljenom Filu Džeksonu prvi poraz u prvom krugu doigravanja. Džekson je u doigravanju vodio Čikago i Lejkerse ukupno 15 puta. Osvojio je 9 šampionskih titula.

Finiks u ponedjeljak dočekuje Radmanovićeve Kliperse.