Četiri pobede domaćih timova, Kvami Braun pod istragom

Sve četiri utakmice NBA plej-ofa odigrane u utorak uveče završene su pobedom domaćih timova, tako da su Nju Džersi, Majami i San Antonio došli do prednosti od 3-2 u serijama sa Indijanom, Čikagom i Sakramentom. S druge strane, Finiks je smanjio zaostatak za Lejkersima, koji će sutra uveče u svom "Stejpls Centru" imati još jednu priliku da obezbede plasman u polufinale Zapada, gde ih očekuju gradski rivali Klipersi.

Najveća borba viđena je u Ist Raderfordu, gde Pejsersi i bez trojice standardnih prvotimaca – Peđe Stojakovića, Džefa Fostera i Džamala Tinzlija, do poslednjeg minuta nisu dozvolili domaćim Netsima da se opuste. Na kraju je bilo 92:86 za domaće. Nju Džersi je imao 11 poena viška u drugoj, deset poena prednosti u trećoj četvrtini, ali je Indijana početkom poslednjeg perioda došla do izjednačenja (72:72) i uspevala da ostane dovoljno blizu do samog kraja. Nenad Krstić, koji je pre utakmice sazanao da je završio treći u izboru za igrača, koji je ove sezone najviše napredovao (iza Borisa Dijaoa iz Finiksa i Dejvida Vesta iz Nju Orleansa), pružio je još jednu odličnu partiju, ostvario drugi "dabl-dabl" u seriji sa 19 poena (7-14, -, 5-6), 11 skokova i 2 blokade za 43 minuta igre, ali su domaćima bile preko potrebne i sjajne partije tri prve zvezde tima.

Džejson Kid nije mnogo šutirao, ali je sa 15 asistencija srušio rekord kluba, kada je reč o plej-of utakmicama. Ričard Džeferson ubacio je 24, a Vins Karter 34 poena, uz 15 skokova i 7 asistencija. Posle meča, svi su pričali o njegovom zakucavanju preko rukija Pejsersa Denija Grejndžera, kojim je, 28 sekundi pre kraja, praktično rešio pitanje pobednika.

A u Finiksu, uprkos isključenjima Radže Bela i Kobija Brajanta, utakmica u kojoj su Lejkersi mogli da eliminisu Sanse, ostala je u senci navodne optužbe za napastvovanje protiv Kvamija Brauna. Prema saopštenju policije grada Los Anđelesa, u toku je istraga tim povodom, a incident se navodno odigrao rano ujutro u subotu, 29. aprila, dan pre fantastične pobede Lejkersa nad Finiksom u četvrtoj utakmici serije. U policiji nisu želeli da saopšte kada je i ko podneo prijavu, a Lejkersi su u ime Brauna izdali saopštenje u kome 24-godišnji krilni centar tvrdi da nije uradio ništa loše i da je u potpunosti nevin. Braun je sinoć postigao 14 poena, bez promašaja iz igre (6-6), ali je veći deo meča igrao pod opterećenjem zbog problema sa ličnim greškama.

Večeras se igraju dve utakmice NBA plej-ofa. Detroit dočekuje Milvoki sa vođstvom od 3-1 i prilikom da okonča seriju, dok Vašington gostuje u Klivlendu. Rezultat u toj seriji je 2-2, a šesti meč igra se u petak, ovde u Vašingtonu.

REZULTATI I STRELCI

Nju Džersi – Indijana 92:86 (3-2)
(Krstić 19, 11 sk, 2 bl, 1 as, 43 minuta, Karter 34, 15 sk, 7 as, Džeferson 24, Kid 5, 6 sk, 15 as – O'Nil 19, 7 sk, 4 bl, Džonson 14, 6 sk, 4 as, Džons 14, Džekson 13, 7 as, 5 sk, Kroužer 11, Grejndžer 9, 12 sk, 2 ukr. lop, 2 bl)

Majami – Čikago 92:78 (3-2)
(Vejd 28, 5 sk, 5 as, Voker 17, 7 sk, 4 as, 2 bl, O'Nil 16, 10 sk, 3 bl, Pouzi 12, 8 sk – Nosioni 23, 10 sk, Svitni 16, 9 sk, 2 bl, Gordon 10)

San Antonio – Sakramento 109:98 (3-2)
(Đinobili 27, 9 sk, 4 as, 2 bl, Dankan 24, 9 sk, 5 as, Parker 21, Bouen 16, Finli 10 – Vels 38, 12 sk, Artest 24, 5 ukr. lop, 4 sk, 4 as, Martin 11, 5 sk, Miler 10, 4 as)

Finiks – L. A. Lejkers 114:97 (2-3)
(Dijao 25, 10 sk, 9 as, Neš 22, 4 as, 4 izg. lop, Merion 21, 9 sk, 2 bl, Tomas 13, Barbosa 11, Bel 11 – Brajant 29, 7 sk, 5 as, Odom 18, 15 sk, 6 as, Braun 14)