Džermejn O'Nil za prednost Indijane, pobede Bulsa i Nagitsa

Tri utakmice NBA plej-ofa odigrane su i u četvrtak uveče, a domaći timovi ostvarili su stopostotan učinak. Indijana je povela sa 2-1 u seriji protiv Nju Džersija, dok su Čikago i Denver smanjili prednost Majamija i Los Anđeles Klipersa.

Zahvaljujući mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu, Indijana je pobedila Nju Džersi – 107:95 i zadržala kontrolu u seriji u koju je ušla kao veliki autsajder. Vins Karter i Ričard Džeferson ubacili su po 25 poena, Džejson Kid uz 14 koševa imao po 6 skokova i asistencija, ali je Nenad Krstić veći deo meča bio u problemu sa ličnim greškama i završio sa svega 9 poena (3-9, -, 3-4), 4 skoka i jednom ukradenom loptom za 28 minuta igre. Netsi su vodili na poluvremenu (55:51), ali su u trećoj četvrtini pogodili samo tri od 18 šuteva iz igre i dozvolili Pejsersima da steknu dvocifrenu prednost. Peđa Stojaković igrao je svega 25 minuta i uprkos očiglednim bolovima u kolenu doprineo pobedi svog tima sa 10 poena (3-6,0-1, 4-5), 4 skoka i 3 asistencije, ali je zvezda večeri bio Džermejn O'Nil sa 37 poena (12-15, -, 13-14), 15 skokova i 4 blokade. Kad su Netsi pažnju usmerili na njega, i prišli na minus tri početkom četvrte četvrtine (79:76), vodeću ulogu preuzeo je Entoni Džonson, koji je 13 od ukupno 25 poena postigao u poslednjih 12 minuta. Plejmejker Indijane imao i je i 8 asistencija i 5 skokova, dok je Stiven Džekson završio sa 17 pogodaka.

Pred očima po mnogima najboljeg košarkaša svih vremena Majkla Džordana, Čikago je deklasirao Majami – 109:90 i takmičarski se vratio u seriju, posle frustrirajuće prve dve utakmice na Floridi. Ben Gordon je bio najefikasniji sa 24 poena, Kirk Hajnrik sjajno razigravao saigrače, postigao 22 koša, uz 11 asistencija, dok su Andres Nosioni (9 skokova) i Luol Deng (8 skokova) ubacili po 19 poena. Bulsi su uspeli da zaustave Šakila O'Nila, koji je već na početku druge četvrtine imao tri lične greške i na kraju pružio jednu od najslabijih plej-of partija u karijeri – 8 poena, 4 skoka, 7 izgubljenih lopti. Dvejn Vejd je postigao 26, a Džejson Vilijams 17 poena. Tri minuta pre kraja sudije su isključile krilnog igrača gostiju Džejmsa Pouzija, zbog grubog faula nad Hajnrikom.

Bez obzira na još jedno slabo šutersko veče i izostanak suspendovanog Kenjona Martina, Denver je uspeo da savlada Los Anđeles Kliperse – 94:87 i smanji njihovu prednost u seriji na 2-1 pred još jedan duel u "Pepsi Centru" sutra uveče. Karmelo Entoni se istinski namučio da dođe do 24 poena, a ništa lakše nije bilo ni Andre Mileru (14), Gregu Bakneru (13), Erlu Bojkinsu (13) i Markusu Kembiju (12 poena, 14 skokova). Najefikasniji kod Klipersa bio je Kori Mageti sa 23 poena, Sem Kasel je ubacio 20, a Elton Brend 17 (8 skokova), ali nije bio tu da pomogne svom timu u završnici, jer je tri minuta pre kraja napravio šesti faul. Vladimir Radmanović je igrao 19 minuta, ubacio 8 poena (1-2, 1-4, 3-4), uz 3 skoka i jednu asistenciju, dok je Željko Rebrača na parketu proveo 6 minuta i ostao bez poena (0-1 iz igre), uz po jedan skok i blokadu.