Klipersi i Majami poveli sa 2-0, akupunktura pomogla Radmanu

Treći dan NBA plej-ofa protekao je bez iznenađenja. Oba tima, koja imaju prednost domaćeg parketa ostvarila su pobede i povela sa 2-0 u seriji. Čikago je ponovo do samog kraja pretio Majamiju, dok su Los Anđeles Klipersi, za razliku od prve utakmice, bili vrlo ubedljivi protiv Denvera.

L. A. Klipers – Denver 98:87 (2-0)

Predvođeni veteranima Semom Kaselom i Katinom Moblijem, uz standardnog Eltona Branda, Klipersi su već posle prve četvrtine praktično rešili pitanje pobednika. Početkom druge četvtrine imali su 25 poena viška, na poluvremenu 22, i Denver do kraja nije prišao bliže od konačnih 11 razlike – 98:87. Mobli je bio najefikasniji sa 21 poenom (5 asistencija), Brend sa 19 koševa i 11 skokova (3 blokade) i Kasel sa 13 poena i 11 asistencija ostvarili su "dabl-dablove", a dvocifreni su bili i Kori Mageti (12), Kris Kejmen i Kvinton Ros (po 10). Vladimir Radmanović igrao je uprkos povredi zgloba šake (prethodno je sat vremena proveo na tretmanu kod akupunkturiste), ubacio 8 poena (1-1, 1-4, 3-5), uz 6 skokova, po 2 asistencije i blokade za 21 minut. Željko Rebrača na parketu je proveo svega pet minuta, nije uputio šut na koš, ali je imao jedan skok u napadu. Najefikasniji kod Nagitsa bili su Karmelo Entoni i Markus Kembi (14 skokova, 4 blokade) sa po 16 poena.

Majami – Čikago 115:108 (2-0)

Dvejn Vejd i Šakil O'Nil pružili su još jednu odličnu partiju, imali odličnu pomoć ostalih startera i veterana Gerija Pejtona, tako da su uporni Čikago Bulsi još jednom doživeli poraz na Floridi – 115:108. Majami je tokom treće četvrtine imao 20 razlike, ali su gosti iz Čikaga napravili seriju u poslednjem kvoteru najviše zahvaljujući plejmejkeru Kirku Hajnriku, koji je 17 od svojih 29 poena postigao u tih 12 minuta. Andres Nosioni (30 poena, šut iz igre 13-15) je trojkom minut i 15 sekundi pre kraja doveo Bulse na minus četiri, ali je Vejd preuzeo odgovornost u završnici i osigurao trijumf domaćih. Šakil O'Nil (7 skokova) i Džejson Vilijams ubacili su po 22 poena, Vejd jedan manje (7 asistencija, 5 skokova, 4 ukradne lopte), Entoan Voker ostvario "dabl-dabl" (17 poena, 10 skokova), a dvocifreni su bili i Džejms Pouzi (12) i Geri Pejton (11). Kod Bulsa, Luol Deng je završio sa 14, a Ben Gordon sa 13 poena.

Sakramento bez suspendovanog Artesta

Večeras se igraju tri utakmice. Zvanični šampioni ponovo dočekuju Sakramento, bez Rona Artesta, koji je zbog faula nad Manuom Đinobilijem zaradio suspenziju od jedne utakmice. Prethodno, Klivlend dočekuje Vašington, a Nju Džersi – Indijanu, u okviru jedine serije u kojoj je slabije plasirani tim (Pejsersi) za sada "preoteo" prednost domaćeg parketa.