Detroit pao u Orlandu, San Antionio kod kuće protiv Dalasa

Ligaški deo NBA sezone bliži se kraju, i uzbuđenja je sve više. Protekle večeri odigrano je 12 utakmica, a dva tima sa najboljim skorom u ligi, prošlogodišnji finalisti plej-ofa, Detroit i San Antonio - doživeli su poraze.

Pistonsi su izgubili u Orlandu – 89:87, a Darko Miličić pružio je solidnu partiju u prvom duelu sa svojim bivšim timom, postigao 8 poena (4-5 dvoje), imao 4 skoka, 2 asistencije i jednu blokadu za 22 minuta igre. Hido Turkoglu je bio nezadrživ sa 26 poena (9-9 za dva), ali se povredio u poslednjem napadu na utakmici i napustio je parket uz pomoć saigrača. Presudne koševe za domaće postigao je Džamir Nelzon.

Za razliku od Detroita, kome je ovo bio tek 15. poraz u sezoni, San Antonio je doživeo drugi uzastopni neuspeh u svojoj dvorani, ovog puta u duelu sa Dalasom, koji se tako vratio u konkurenciju za prvo mesto na Zapadu. Dirk Novicki je bio izvanredan sa 19 od svojih 30 poena u drugom poluvremenu za konačnih - 92:86.

Sjajno drugo poluvreme Peđe Stojakovića, koji je u tom periodu ubacio 18 od ukupno 32 poena, nije bilo dovoljno Indijani za trijumf u “Medison Skver Gardenu” protiv Njujork Niksa. Stojaković je za 37 minuta igre imao i 7 skokova i 3 asistencije, pogodio 6 od 10 pokušaja za tri poena, ali je Pejsersima sedmi uzastopni poraz na gostovanjima naneo Džamal Kroford, uz zvuk sirene – 98:96.

Od ostalih košarkaša iz SCG, Marko Jarić je u porazu Minesote na svom terenu protiv Jute – 103:95, igrao 28 minuta, ubacio samo 3 poena (0-3, -2, 3-6), imao 4 asistencije i 2 skoka, dok je Žarko Čabarakapa za 15 minuta igre u duelu Golden Stejta i Hjustona ubacio 8 poena (1-4, 1-2, 3-4), uz 5 skokova i jednu bloadu. Hjuston je slavio u Ouklendu – 100:93. Poraz na svom parketu doživeli su L. A. Klipersi protiv Sakramenta – 96:93. Vladimir Radmanović bio je u prvoj petorci, postigao 11 poena (2-4, 1-8, 4-4), uz 10 skokova i asistenciju za 39 minuta, dok je Željko Rebrača igrao 23 minuta, postigao 10 poena, imao 5 skokova i 3 blokade.

Veče je obeležio prvi strelac lige Kobi Brajant sa 51 poenom, ali su Lejkersi poraženi u Finiksu – 107:96.