Stojaković promašio trojku za pobedu, Krstić odličan u završnici

Protekle večeri bilo je mnogo uzbuđenja na ukupno 10 utakmica NBA sezone. Dva meča su odlučena posle produžetka – u Orlandu, Medžik je pobedio Jutu (114:108) posle 53, dok su Niksi u Njujorku bili bolji od Atlante (121:117), posle 58 minuta. Od košarkaša iz Srbije i Crne Gore najproduktivniji je bio Peđa Stojaković sa 22 poena, ali je njegova Indijana ponovo poražena u dramatičnoj završici. Radovali su se Nenad Krstić, Darko Miličić i pomoćni trener Detroita Igor Kokoškov, dok su poraze doživeli Klipersi, Vladimira Radmanovića i Željka Rebrače i Minesota, Marka Jarića i Aleksandra Džikića.

Pejsersi su još jednom katastrofalno počeli utakmicu i dozvolili gostima iz Denvera da u prvoj četvtrini naprave prednost, koju su jurili do kraja (101:99). Peđa Stojaković bio je najefikasniji pojedinac svog tima sa 22 poena (6-13, 2-4, 4-5), imao 3 ukradene lopte, po 2 skoka i asistencije za 35 minuta, a igrao je i važnu ulogu u seriji domaćih kojom su nadonadili 16 poena zaostatka iz treće četvrtine. Međutim, pošto je Karmelo Entoni svojim 31. poenom dve sekunde pre kraja doneo Nagitsima novo vođstvo, Stojakovićev poslednji pokušaj da donese trijumf Indijani nije bio uspešan. Pejsersi u petak dočekuju Sakramento, što će biti prvi duel dva tima od trejda Stojaković – Artest.

Nju Džersi se mučio sa Portlandom, ali je na kraju odbranom dobio verovatno najružniju utakmicu ove sezone (78:65). Vins Karter (26 poena), Ričard Džeferson (22 koša, 9 skokova) i Nenad Krstić postigli su skoro sve poene svog tima, tačnije ostatak ekipe ubacio je ukupno 10, a Netsi su zadržali Blejzerse na 5 poena u poslednjoj četvrtini, što je klupski rekord i drugi najnepoduktivniji četvrti "kvoter" u istoriji (Golden Stejt drži rekord sa 2 poena protiv Toronta 8. februara 2004). Krstić je imao problema u prve tri četvrtine, ali je u poslednjoj ubacio 9 od svojih 20 poena (9-20, -, 2-3), uz samo jedan promašaj iz igre. Za 37 minuta imao je i 5 skokova, po jednu asistenciju i blokadu. Džejson Kid se nije "upisao", ali je imao 7 asistencija, 6 skokova i 4 ukradene lopte.

Džamir Nelson nije uspeo da donese pobedu Orlandu u regularnom toku meča, ali se u produžetku pobrinuo da Juta doživi treći poraz zaredom (114:108). Dvadeset-četvorogodišnji plejmejker ubacio je četiri od svojih 25 poena u dodatnih pet minuta i imao 9 asistencija, dok je Darko Miličić drugu utakmicu zaredom imao 5 blokada. Za 24 minuta imao je i 5 skokova, po 3 poena (1-3, -, 1-2) i asistencije.

Finiks je deklasirao Los Anđeles Kliperse (125:96) prvenstveno zahvaljujući Stivu Nešu koji je ubacio 25 poena (3-3, 6-8, 1-1), i imao 12 asistencija. Sansi su imali čak sedmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom i šutirali preko 55 odsto iz igre naspram 34 odsto gostiju iz Los Anđelesa. Vladimir Radmanović igrao je 27 minuta, ubacio 13 poena (2-5, 3-7, -), uz 5 skokova, 2 asistencije, po jednom ukradenom loptom i blokadom. Željko Rebrača i dalje ne igra zbog problema sa skočnim zglobom.

Minesota je posle šestog uzastopnog poraza (92:89) sve dalje od plej-ofa. Lamar Odom nosio je Lejkerse većim delom meča, ubacio 20 poena, uz 12 skokova i 8 asistencija, a na kraju je presudio Kobi Brajant sa dva prodora i ukupno 25 poena. Protiv Kevina Garneta, koji je ostvario 50. "dabl-dabl" ove sezone (16 poena, 14 skokova) odlično se držao i Kvami Braun (13 koševa, 9 skokova). Marko Jarić igrao je 15 minuta, promašio jedini šut iz igre, imao 3 skoka, 2 asistencije i blokadu, a priliku da izbori produžetak propustio je Markus Benks. Minesota već večeras gostuje u Ouklendu, ali u ovom trenutku situacija nije nimalo optimistična za ekipu Marka Jarića i Aleksandra Džikića, s obzirom da za Lejkersima, koji drže poslednju poziciju koja vodi u plej-of, zaostaju sedam utakmica.