Stojaković doneo pobedu Pejsersima u Oklahoma Sitiju

Devet utakmica NBA sezone odigrano je u petka uveče, a dva velika iznenađenja dogodila su se u San Antoniju i na Floridi. Lejkersi su pobedili zvanične šampione u njihovom "SBC Centru" - 100:92, dok je Golden Stejt u Majamiju prekinuo seriju Hita od deset pobeda – 111:106.

Zvezda večeri sigurno je bio Džejson Ričardson, koji je sa rekordom karijere 44 poena, uz 6 skokova vodio Voriorse do prvog trijumfa na jugu Floride u poslednjih 11 mečeva. Dvejn Vejd je sa druge strane bio podjednako efikasan – 42 poena, po 6 skokova i asistencija, a Žarko Čabarkapa dobio je priliku posle pet utakmica koji je presedeo na klupi i nije razočarao – za 14 minuta ubacio je 5 poena, bez pormaša iz igre (2-2) i imao jedan skok u napadu.

Lejkersi su iskoristili umor šampiona, koji su odigrali četiri meča u poslednjih pet dana. Kobi Brajant bio je, za svoje ovosezonske standarde, ispod proseka sa 29 poena (11-29 iz igre), ali je imao veliku pomoć Lamara Odoma (13 poena, 9 asistencija, 8 skokova), Luka Voltona (13 koševa, 10 skokova) i Smuša Parkera (18 poena), koji je nadigrao svog prezimenjaka Tonija (10 koševa).

Indijana je trijumfovala u Oklahoma Sitiju - 92:90, najviše zahvaljujući Peđi Stojakoviću, koji je postigao 11 od ukupno 17 poena Pejsersa u poslednjoj četvrtini. Jedan od najboljih šutera NBA lige završio je sa 26 poena, (7-13, 2-6, 6-6), 5 skokova, po jednom asistencijom i ukradenom loptom za 40 minuta igre. Trojkom minut i 40 sekundi pre kraja Stojaković je postavio konačan rezultat, a priliku za preokret propustio je Dejvid Vest uz zvuk sirene.

Orlando je deklasirao Klivlend - 102:73, što je najubedljivija pobeda "magičnih" u sezoni. Briljirali su rezervisti domaćih, među kojima i Darko Miličić sa 11 poena (5-7, -, 1-2), 3 skoka, 2 blokade i jednom ukradenom loptom za 17 minuta. S druge strane, Saša Pavlović igrao je 10 minuta, postigao 2 poena, uz 2 skoka.

U pobedi Los Anđeles Klipersa nad Čikagom - 107:96, Vladimir Radmanović ubacio je 14 poena (0-2, 4-9, 2-2), uz 6 skokova za 26 minuta, dok je Marko Jarić za 14 minuta ostao je bez poena u porazu Minesote od Sijetla identičnim rezultatom - 107:96. Jarić je promašio dva šuta iz igre, imao 4 asistencije, 2 skoka i jednu ukradenu loptu.