Četiri pobede gostiju, Krstić i Miličić nezapaženi

Šest utakmica NBA sezone odigrano je u ponedeljak uveče, a više uspeha imali su gostujući timovi koji su ostvarili četiri pobede. Od košarkaša Srbije i Crne Gore aktivni su bili Nenad Krstić i Darko Miličić, ali su u porazima svojih ekipa bili nezapaženi.

Nju Džersi ove sezone baš nema rešenje za Sakramento Kingse. Posle poraza u prestonici Kalifornije, kada su primili čak 114 koševa, Netsi su u svojoj "Kontinental Erlajns Areni" protiv Kingsa doživeli najubedljivi poraz ove sezone – 109:84. Nenad Krstić ponovo je imao problema sa ličnim greškama, odigrao samo 21 minut, uz učinak 8 poena (3-9, -, 2-2) i 7 skokova, dok su gosti imali petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji je bio Majk Bibi sa 29 koševa i 10 asistencija.

Orlando je uspeo da se vrati u igru posle zaostataka od 20 poena, ali je u Solt Lejk Sitiju ipak doživeo 18 poraz u poslednjih 20 mečeva – 90:85. Darko Miličić igrao je 20 minuta postigao 2 poena (1-3), imao 3 skoka i 2 blokade, a pobedu domaćima doneo je Andrej Kirilenko sa dve odlične odbrane u poslednjih 10 sekundi. Ruski internacionalac završio je sa 18 poena, 9 skokova, 6 blokada i 5 asistencija, dok je Turčin Memet Okur bio najefikasniji sa 22 koša.

Kobi Brajant ubacio je 43 poena, 17 u poslednjoj četvrtini, ali sam nije uspeo da napravi preokret protiv zvaničnih šampiona koji su sa dvocifrenom razlikom ušli u poslednjih 12 minuta i na kraju sačuvali pobedu – 103:96. Toni Parker, Manu Đinobili i Majkl Finli ubacili su po 21 koš za San Antonio, dok je Tim Dankan završio sa 18 poena, 9 asistencija i 7 skokova. Kod Lejkersa, pored Brajanta, jedino je još Lamar Odom imao dvocifren učinak (13 poena, 7 skokova).

Najuzbudljivije je ipak bilo u Šarlotu, gde je Šakil O'Nil postigao svih osam poena Majamija u produžetku i doneo svom timu deveti uzastopni trijumf - 106:105. Bez povređenog Dvejna Vejda, O'Nil je na svoj 34. rođendan zabeležio 35 poena i 12 skokova, a odličan je bio i Džejson Vilijams sa 24 koša i 5 asistencija.

U ostalim utakmicama, Finiks je pobedio Nju Orleans/Oklahoma Siti Hornetse 101:88, dok je Denver bio bolji od Memfisa – 115:101.
Sansi su u trećoj četvrtini ostali bez Stiva Neša, koji je povredio skočni zglob, ali su predvođeni internacionalcima Leandrom Barbosom i Borisom Dijaoom uspeli da naprave preokret u poslednjih 12 minuta. Dijao je završio sa 20 poena, 12 skokova i 6 asistencija, a Barbosa 10 od svojih 15 poena ubacio u poslednjoj četvrtini.
A uprkos jakoj glavobolji, Karmelo Entoni postigao je 35 poena i bio najzaslužniji za pobedu svog tima. Nagitsi su zaustavili Pau Gasola, koji je igrao samo 23 minuta i bio daleko ispod svog proseka – 10 poena, 3 asistencije, jedan skok.