Antonio Dejvis uleteo na tribine da odbrani suprugu, Karmelo bolji od Lebrona, standardni Krstić

Protekle večeri odigrano je 12 utakmica NBA sezone, a najdramatičnije je bilo u Čikagu, gde su domaći Bulsi tek posle dodatnih pet minuta pobedili Njujork – 106:104. A pored same igre, bilo je vrlo zanimljivih "pratećih aktivnosti".

Posle 92:92 u regularnih 48 minuta igre, produžetak u duelu Čikago Bulsa i Njujork Niksa doneo je mnogo uzbuđenja i čak tri isključenja. Najpre su se, posle jednog faula, pokoškali Kris Duhon i Moris Tejlor, zaradili po tehničku grešku, ali pošto ih to nije smirilo, sudije su ih obojicu poslale u svlačionicu. Bulsi su predvođeni Kirkom Hajnrikom (18 poena, po 8 skokova i asistencija) vodili glavnu reč u produžetku, a 64 sekunde pre kraja dogodio se novi incident. Tokom tajm-outa, veteran u timu Niksa, koji je do ove sezone igrao za Bulse, Antonio Dejvis, preskočio je zapisnički sto i popeo se desetak redova na tribinama, da bi zaštitio svoju ženu od, kako je kasnije saopštio – čoveka pod uticajem alkohola. Na sreću, nije se ponovila scena iz novembra 2004. godine u Detroitu. Dejvis, inače predsednik Udruženja košarkaša NBA lige, mirno se vratio na klupu, a potom je isključen.
Što se tiče same utakmice, presudio je Ben Gordon, košem preko Trevora Arize u poslednjoj sekundi. Gordon je završio sa 32 poena, dok je u odsustvu povređenog Stefona Marberija, najefikasniji kod Niksa bio Džamal Kroford sa 19 koševa (8 asistencija).

Lebronu Džejmsu nedostajala je jedna asistencija za "tripl-dabl" (24 poena, 11 skokova, 9 asistencija), ali su Klivlend Kavalirsi u Denveru ipak doživeli peti uzastopni poraz – 90:89. Karmelo Entoni, koji je najveći deo meča čuvao Džejmsa bio je zadovoljan poslom koji je obavio, a poslednja dva od 17 špoena, koliko je postigao bila su izuzetno važna. Džejms je sa linije penala, svega šest desetinki pre kraja, imao priliku da izbori produžetak svom timu, ali je posle pogođenog prvog - promašio drugo slobodno bacanje. Saša Pavlović igrao je 19 minuta, uključujući i samu završnicu, ubacio 9 poena (3-6, 1-2, 0-2), uz jedan skok u odbrani.

Najuspešnije veče od košarkaša iz Srbije i Crne Gore imao je Nenad Krstić, čiji su Netsi trijumfovali u Filadelfiji – 101:90. Krstić je igrao 31 minut, ubacio 16 poena (6-10, -, 4-4), imao 7 skokova, po jednu asistenciju i blokadu. Detroit je pobedom u Atlanti - 117:89, obezbedio stručnom štabu učešće na All-Star vikendu, a Darko Miličić pogodio je jedini šut iz igre za nešto manje od tri minuta, koliko je proveo na parketu. S druge strane, Minesota je poražena u Bostonu – 103:96, a Marko Jarić bio je neupadljiv sa 3 poena (0-3, 1-2, -), 6 skokova i 2 asistencije za 28 minuta igre.