Pomirili se Kobi i Šek, odličan Krstić, solidan Jarić

Protekle večeri odigrano je čak 12 utakmica NBA sezone, a od košarkaša iz Srbije i Crne Gore aktivni su bili Nenad Krstić, Marko Jarić, Žarko Čabarkapa i Vladimir Radmanović. Američki mediji najveću pažnju posvetili su gostovanju Majamija u Los Anđelesu i pomirenju Kobija Brajanta i Šakila O'Nila.

Šakil O'Nil i Kobi Brajant konačno su prevazišli sve nesuglasice koje su imali tokom osam godina zajedničkog igranja u Lejkersima. O'Nil je povukao prvi potez, prišao Brajantu tokom zagrevanja, a pred početak susreta dvojica superstarova su se zagrlila na centru. A onda su Lejkersi ostvarili prvi trijumf nad Majamijem, od Šekovog povratka na Floridu – 100:92. Predvođeni Brajantom, koji je 12 od svojih 37 poena postigao u poslednjoj četvrtini, domaći su vodili od samog starta, uglavnom dvocifrenom razlikom. O'Nil s druge strane nije bio zapažen, osim koškanja sa 18-godišnjim Endrujom Bajnamom u drugoj četvrtini, kada su obojica zaradili tehničke greške.

Tome su prethodili zakucavanje O'Nila preko Bajnama, a zatim i sjajan okret najmlađeg pika u istoriji drafta oko Šeka, koji se takođe završio zakucavanjem. Lejkersi su na poluvremenu vodili sa 57:42, a u pojedinim trenucima tokom treće četvrtine imali i 19 razlike, a kada se tokom tog perioda, u jednom prodoru povredio Dvejn Vejd, činilo se da timu Peta Rajlija preti katastrofa. Međutim, Vejd je ostao na parketu do kraja trećeg "kvotera", obavio pregled skočnog zgloba između dve četvrtine, a onda se vratio u igru i vratio svoj tim u utakmicu. Međutim, Brajant je još jednom bio precizan kada je bilo najpotrebnije, a odlično su mu pomagali Lamar Odom sa 19 poena, 10 skokova i 9 asistencija, i Devin Džordž koji je ubacio 17 poena. Kod Hita, Vejd je bio najbolji sa 34 koša i 7 asistencija, dok su O'Nil sa 18 koševa i 10 skokova i Judonis Haslim sa 13 poena i 12 uhvaćenih lopti ostvarili "dabl-dablove".

Od košarkaša iz Srbije i Crne Gore najzapaženiji učinak imao je Nenad Krstić, čiji Nju Džersi Netsi su prekinuli seriju od tri poraza i pobedili Indijanu - 97:92. Krstić je igrao 35 minuta i postigao 20 poena (6-11, -, 8-10), uz tri skoka. Minesota je trijumfovala u Njujorku – 96:90, a Marko Jarić, takođe za 35 minuta igre imao 11 poena (4-7, 1-3, -), 6 asistencija i jednu blokadu. Golden Stejt je pobedio Sijetl – 109:93, bez zapaženijeg učinka Žarka Čabarkape i Vladimira Radmanovića. Čabarkapa je za pet minuta ostao bez poena (0-3 iz igre), imao po jedan skok i ukradenu loptu, dok je Radmanović, kao starter na parketu proveo 21 minut, ubacio 8 poena (1-3, 2-4, -), uz po 3 skoka i ukradene lopte.