Čonsi Bilaps 19 asistencija protiv Kingsa, produžetak u Ouklendu

Protekle večeri odigrano je čak 12 utakmica NBA sezone, a sa izuzetkom Darka Miličića, koji nije imao zapažen učinak, svi timovi za koje nastupaju košarkaši iz Srbije i Crne Gore doživeli su poraze. Jedini produžetak viđen je u Ouklendu, gde su gosti iz Hjustona na kraju pobedili Golden Stejt Voriorse.

Pobedom nad Sakramentom (109:98), Detroit je izjednačio najbolji start u istoriji kluba, a Čonsi Bilaps ostvario rekord karijere, i ove sezone rekord NBA lige sa čak 19 asistencija. Plejmejker Pistonsa pritom je imao i 28 poena, uz sjajajn šut iz igre 10-15, od čega 6-8 za tri poena. Najviše njegovih dodavanja iskoristio je Rip Hamilton, koji je završio sa 36 koševa, dok je Darko Miličić igrao svega dva minuta i zabeležio dve blokade. Peđa Stojaković na parketu je proveo samo 24 minuta, ubacio 10 poena (2-4, 2-5, -), uz 4 asistencije, 2 skoka i jednu ukradenu loptu.

Kriza Nju Džesija nastavljena je i protiv Šarlot Bobketsa, koji su u "Kontinental Erlajns Areni" u Ist Raderfordu, došli do šestog trijumfa ove sezone (91:83), prvog još od 26. novembra, od kada su zaređali osam neuspeha. Brevin Najt je sa 27 poena (7 asistencija, 5 skokova) ostvario rekord sezone, dok je pod košem dominirao Emeka Okafor sa 14 poena, 13 skokova i 6 blokada. Nenad Krstić se kao i većina njegovih saigrača, ispromašivao – postigao 7 poena (3-15, -, 1-2), uz 6 skokova i 2 blokade za 33 minuta igre. Najefikasniji kod domaćih, kojima je ovo bio treći uzastopni i četvrti poraz zaredom kod kuće, bili su Ričard Džeferson sa 25 i Vins Karter sa 22 poena (11 skokova).

Najneizvesnije je bilo u Ouklendu, gde je Hjuston ostvario petu pobedu u poslednjih šest utakmica - 111:105 posle produžetka. Beron Dejvis (27 poena, 13 asistencija, 6 skokova) i Džejson Ričardson (28 poena, 9 skokova, 4 asistencije) ponovo su bili odlični, ali su gosti uprkos katastrofalnom drugom poluvremenu Trejsija Mekgrejdija uspeli da izbore trijumf u produžetku. Prvi strelac Rokitsa ubacio je 16 poena u prvom poluvremenu, onda bio bez koša do poslednja tri i po minuta, kada je postigao još sedam. Produžetak je izborio ruki Luter Hed, trojkom tri sekunde pre kraja, posle čega je Mekgrejdi blokirao Ričardsonov šut za pobedu. U ektra periodu Jao Ming, kome je ovo bila najbolja utakmica sezone, ubacio je 4 od svojih 30 poena (16 skokova).

Prvi put ove sezone Grent Hil se pojavio u timu Orlanda, koji je praktično već do poluvremena obezbedio trijumf u Njujorku - 105:90. Posle propuštenih 19 mečeva zbog hernije, Hil nije bio naročito efikasan – 7 poena, 5 izgubljenih lopti za 23 minuta igre, ali je otvorio prostor saigračima, pre svih Hidu Turkogluu, koji je ubacio 18, i Petu Geritiju, koji je završio sa jednim poenom manje. Zvezda večeri bio je Dvajt Hauard sa 23 poena i 13 skokova.

U ostalim mečevima pobede su zabeležili Filadelfija, Čikago, Boston, Majami, Nju Orleans, Dalas, Lejkersi i Juta. Najefikasniji od svih košarkaša, bio je prvi strelac lige Alen Ajverson sa 39 poena.