Rekord sezone Nenada Krstića, Peđa Stojaković najbolji u još jednom porazu Kingsa

Na 12 utakmica NBA sezone, koliko je odigrano u sreu uveče, nastupili su svi košarkaši iz Srbije i Crne Gore, izuzev Darka Miličića, čiji su Pistonsi - sada već jedini tim bez poraza u celoj ligi - imali slobodan dan. Najviše uspeha imao je Nenad Krstić, koji je dao veliki doprinos trećoj pobedi Nju Džersi Netsa ove sezone, dok Sakramento Kingsi, uprkos odličnoj igri Peđe Stojakovića nastavljaju sa porazima.

Ričard Džeferson nastavio je sa sjajnim partijama ove sezone, za dlaku ostao bez "tripl-dabla" (17 poena, 12 asistencija i 9 skokova) i uz pomoć Vinsa Kartera (21 poen), Džejsona Kida (11 koševa, 7 asistencija) i Nenada Krstića doveo svoj tim do novog trijumfa – 91:83. Krstić je 10 od svog rekorda sezone 18 poena (7-9 dvojke, 4-6 peenali) postigao u prvoj četvtrini, tri puta zakucao preko Grega Ostertaga, a onda u poslednjem periodu postigao dva "vezana" koša, kojima je prekinuo seriju gostiju. Za 33 minuta igre imao je još i 6 skokova i jednu blokadu, a utakmica će ostati upamćena i po košu Zorana Planinića (6 poena, 4 skoka za 14 minuta) sa preko 20 metara na kraju treće četvrtine.

Peđa Stojaković držao je Sakramento u igri tokom prve tri četvrtine meča u Denveru, bio prvi strelac susreta sa 26 poena (2-8, 6-10, 4-4), uz 7 skokova i 2 asistencije za 41 minut igre, ali su domaći serijom 18:3 u poslednjem 'kvoteru', neizvestan duel pretvorili u ubedljiv trijumf – 107:91. Istakao se Markus Kembi sa osam od ukupno 20 poena upravo tokom pomenute serije, 11 skokova i 6 blokada. Karmelo Entoni ubacio je 18 poena (8 skokova), a Andre Miler zamalo ostao bez "tripl-dabl" (9 poena, 13 asistencija i 10 skokova).

Dva dana posle Klipersa, Minesota je u svom "Target Centru" zaustavila i Lejkerse, nanevši im tek drugi poraz ove sezone – 88:74. Kobi Brajant je prvi put ove sezone ostao ispod 30 poena, doduše ubacio je 28, dok je Marko Jarić za svega 18 minuta u igri postigao 2 poena (1-1, 0-2, -), uz 5 asistencija, 2 ukradene lopte i jedan skok.

Vladimir Radmanović konačno je dobio veću minutažu, i to zahvaljujući povredi Rašara Luisa, ali su Soniksi još jednom ubedljivo poraženi, ovog puta u Klivlendu – 112:85. Reprezentativac SCG imao je 12 poena (0-3, 4-8, -), 4 asistencije, 2 ukradene lopte i jedan skok za 33 minuta, dok je s druge strane, Saša Pavlović završio sa 6 poena (2-4, -, 2-3) i 2 skoka za 9 minuta.

Ovdašnji Vizardsi doživeli su prvi poraz ove sezone i to u svom "MCI Centru" - 102:97, protiv Los Anđeles Klipersa. Elton Brend je bio sjajan (31 poen, 13 skokova), Kori Mageti je u prvom nastupu ove godine ubacio 20 koševa, a Željko Rebrača za 15 minuta igre postigao 4 poena (2-5), uz 3 skoka, po jednu asistenciju i blokadu.

Golden Stejt je poražen u Čikagu - 85:84, a Žarko Čabarkapa je za 15 minuta uspeo da šutne na koš čak 10 puta i pogodi samo jednom. Završio je sa 2 poena, 3 skoka i jednom asistencijom.

REZULTATI I STRELCI

Klivlend – Sijetl 112:85
(Džejms 31, Maršal 13, 9 sk – Alen 28, 7 as, Marej 15)

Filaldeflija – Dalas 112:97
(Ajverson 25, 7 as, Igudala 22, 7 sk, 5 as, Korver 20, Veber 19, 11 sk – Van Horn 19, 13 sk, Teri 15, Novicki 14 za 17 minuta)

Vašington – L. A. Klipers 97:102
(Batler 19, Arinas 18, 10 as, Hejs 16, 7 sk, Tomas 14, Džejmison 12, 9 sk, Hejvud 10, 10 sk – Brend 31, 13 sk, Mageti 20, 6 sk, Mobli 15, 6 as)

Boston – Memfis 99:98
(Pirs 29, 8 as, 7 sk, Dejvis 18, Blant 17 – Džons 20, Džekosn 16)

Nju Džersi – Juta 91:83
(Karter 21, Krstić 18, 6 sk – Kirilenko 18, 7 sk, Hamfris 11, 9 sk)

Šarlot – San Antonio 86:94