Prvi poraz Milvokija, Pistonsi lako srušili tradiciju u Sakramentu

Protekle večeri odigrano je pet utakmica NBA sezone, bez zapaženijeg učinka igrača iz Srbije i Crne Gore. Milvoki je doživeo prvi poraz, Orlando ostvario prvu pobedu, a Kobi Brajant nastavio sjajnu košgetersku seriju.

Posle sedam uspešnih godina, Sakramento Kingsi porazom su otvorili sezonu u svojoj "ARKO Areni", a Detroit Pistonsi još jednom potvrdili da će i ove godine biti jedan od vodećih kanidata za titulu. Gosti su bili izuzetno efikasni, i osim uvodnih nekoliko minuta kada je Sakramento došao do sedam razlike, potpuno kontrolisali igru i rezultat. Najzaslužniji za prvi trijumf Pistonsa (102:88) u prestonici Kalifornije još od februara 1996, bio je Tejšon Prins sa 25 poena (7-9, 3-4, 2-2), ali su veoma dobri bili i Rip Hamilton (21 poena, 6 skokova, 5 asistencija) i Čonsi Bilaps (16 koševa, 8 asistencija). Gosti su potpuno zaustavili najbolje strelce Kingsa, Majka Bibija (13 poena, 9 asistencija, 6 skokova) i Peđu Stojakovića, koji je za 32 minuta ostao na svega 9 poena (3-11, 1-2, -), po jedan skok i ukradenu loptu. Darko Miličić igrao je poslednjih šest minuta i kao i na prethodne tri utakmice ove sezone, postigao 2 poena (2-2 penali) uz po jedan skok i asistenciju.

Otvaranje sezone u "Filips Areni" u Atlanti počelo je odavanjem pošte nedavno preminulom košarkašu Hoksa, Džejsonu Kolijeru, čija supruga i ćerka su bile u publici. Utakmica je međutim, protekla u znaku Kobija Brajanta i tehničkih problema koji su doveli do toga da zvanični spiker odbrojava napade i saopštava trenutni rezultat od druge četvrtine, do kraja meča (103:97 za Lejkerse). Brajant je i četvtri put ove sezone postigao 30 i više poena, ovog puta 37 (15-26, -, 7-11) i zadržao prosek od 36,3 po meču, sa kojim je trenutno prvi strelac lige.

Rej Alen (15 poena) je u Memfisu bio značajno ispod svog ovosezonskog proseka (31,5), a piošto su on i Rašar Luis (13 poena, 10 skokova) bili jedina dvojica u Sijetlu sa dvocifrenim učinkom, jasno je zašto su ih "grizliji" deklasirali – 94:69. Pau Gasol i Šejn Batije ubacili su po 20 poena, a Majk Miler 14, dok je Vladimir Radmanović igrao 20 minuta i završio sa 9 koševa (0-1, 3-6, -) i 5 skokova.

Milvoki je prvi poraz (110:103) doživeo u svom "Bredli Centru" protiv šuterski vrlo raspoloženih Voriorsa, za koje je Žarko Čabarkapa za 8 minuta postigao 3 poena (1-1, -, 1-2), uz po jedan skok i ukradenu loptu. S druge strane, prvi trijumf Orlando je ostvario u Hjustonu (76:74) protiv Rokitsa, koji nisu mogli da računaju na Trejsija Mekgrejdija.