Prvi poraz Klipersa, dva produžetka, drama u Majamiju

Protekle večeri odigrano je pet utakmica NBA sezone, od kojih su dve odlučene posle dodatnih pet minuta. Na Zapadu više nema neporaženih timova, s obzirom da se Minesota, samo dva dana posle neprijatnog poraza u produžetku, u Los Anđelesu - revanširala Klipersima.

Minesota – L. A. Klipers 93:78
(Garnet, 22, 11 sk, 8 as, Zerbijak 15 - Brend 26, 8 sk, Mobli 14)

Sem Kasel je bio rešen da pokaže upravi Timbervulvsa koliko su pogrešili što su ga letos trejdovali, ali nije imao uspeha protiv odlične odbrane domaćih. Veteran je u porazu Klipersa – 93:78 ubacio 11 poena, najmanje ove sezone, ali nije propustio da ponovi kako "da je on GM nikad ne bih sebe trejdovao za Marka Jarića". Jarić takođe nije pružio partiju karijere, ali je za 40 minuta ubacio 8 poena, uz 6 asistencija, 4 skoka i 2 blokade. Dominirao je Kevin Garnet sa 22 poena, 11 skokova i 8 asistencija, dok je Željko Rebrača za 13 minuta imao 6 poena i 3 skoka.

Majami – Nju Džersi 90:89
(Vejd 23, 6 sk, 6 as, Voker 18, Mornin 11, 11 sk, 5 bl - Karter 32, Džeferson 20, 15 sk, Kid 11)

Majami je posle dva uzastopna poraza, ostvario prvi trijumf bez Šakila O’Nila, ali uz dosta kontroverze. Nju Džersi je zahvaljujući sjajnom Vinsu Karteru – koji je ubacio 32 poena, uz šut iz igre 67 odsto, došao u situaciju da ima napad za pobedu, ali upravo Karter nije uspeo da šutne na koš u poslednjih pet sekundi. Doduše, i on i trener Lorens Frenk pobesneli su zbog odluke sudija da ne dosude faul u tom napadu, posle koga je ostalo 90:89 za domaće. Nenad Krstić rano je ušao u probleme sa ličnim greškama, tako da je igrao svega 22 minuta, uz učinak 8 poena, 2 skoka, po jedna asistencija i blokada.

Čikago – San Antonio 95:104 (P)
(Deng 19, Gordon 14, Hajnrik 13, 8 as, Čendler 11, 12 sk - Dankan 24, 16 sk, 6 bl, Parker 22, 9 as, Đinobili 14, 13 sk)

San Antonio je posle produžetka trijumfovao u Čikagu – 104:95, uz 24 poena, 16 skokova i 6 blokada Tima Dankana, odnosno 22 koša Tonija Parkera, koji je čak 8 ubacio u dodatnih pet minuta.

Šarlot – Juta 91:94 (P)
(Mej 13, 8 sk, Brezec 13, Okafor 12, 11 sk - Okur 31, 7 sk, Kirilneko 20, Ostertag 6, 13 sk)

Juta je takođe posle 53 minuta igre, pobedila Šarlot – 95:91, a dominirali su Andrej Kirilenko sa 20 poena, 8 skokova, 7 blokada i 5 asistencija i Memet Okur, sa rekordom karijere – 31 poen.

Toronto – Klivlend 93:105
(Boš 26, 12 sk, Džejms 17, Piterson 15 - Džejms 27, 6 as, Hjuz 16, Ilgauskas 15, 8 sk, Maršal 12, 11 sk, Guden 12, 10 sk)

Klivlend je trijumfom u Torontu – 105:93 završio mini turneju od tri meča, a najzaslužniji za pobedu bili su Lebron Džejms sa 27 i Leri Hjuz sa 16 poena. Saša Pavlović ušao je u igru tek 71 sekundu pre kraja i promašio jedini pokušaj za tri poena.