NFL: Za sada, godina iznenađenja

U ponedjeljak uveče odigrana je, tradicionalno, samo jedna utakmica NFL šamionata. Domaći Stilersi nastavili su 14 godina dugu seriju trijumfa u Pitsburgu, ponedjeljkom uveče. Slavili su u svih 11 utakmica, doduse ovoga puta mnogo teže nego što je iko mogao da pretspostavi. Tek golom Džefa Rida sa 37 jardi, minut i 40 sekundi do kraja, Gvozdeni su došli do 20-19, protiv solidnog, ali ove sezone slabog tima iz Baltimora.

Kada je riječ o utakmicama igranim u nedjelju, aktuelni šampion - Nju Ingland Pejtriotsi uspio je da, u posljednjoj četvrtini, preokrene rezultat i na svom terenu savlada vrlo solidne Bilse iz Bafala 21-16. Šampion se za razliku od prethodne dvije sezone, kada je ukupno pretrpio 4 poraza, ove godine muči u odbrani (4 pobjede i 3 poraza). Tako je bilo i protiv Bilsa uprkos povratku Tedija Bruskija, jednog od stubova odbrane Nju Inglanda - koji je prije skoro 9 mjeseci imao lakši moždani udar.

Ova sezona u NFL-u obiluje iznenađenjima. Lideri grupa u Nacionalnoj konferenciji /NFC/ su Čikago Bers (4-3), Njujork Džajants (5-2) i Kerolajna Penters (5-2). Čikago je u nedjelju slavio protiv Detroita 19:13, Panteri su dominirali protiv Minesote 38:13. Njujorški Džajantsi su deklasirali direktnog rivala - Redskinse iz Vašingtona (4-3) 36:0.