Detroit Pistonsi protiv San Antonija brane titulu šampiona NBA lige

Detroit Pistonsi braniće titulu šampiona protiv San Antonio Sparsa. Prvi duel dvije najbolje odbrane u NBA ligi zakazan je u četvrtak u SBC Centru.

Sparsi su konačno dočekali protivnika. Poslije neizvjesne završnice, Ditroit je u igri nerava savladao «ranjene» Hite iz Majamija 88:82. Četvrtu pobjedu u seriji od sedam utakmica Pistonsi su ostvarili u gostima, što je prvi put pošlo za rukom nekom timu sa Istoka u posljednje 23 godine.

Iako su u posljednju četvrtinu ušli sa 2 poena manjka, predvođeni sjajnim Čonsijem Bilapsom, izabranici Lerija Brauna su imali više snage u finišu, pa su posljednju četvrtinu riješili u svoju korist 24:16.

Kod domaćina, nastupio je i povrijeđeni Dvejn Vejd (20 poena), Šekil O Nil je imao najbolji učinak u finalnoj seriji - 27 poena i devet skokova, ali je tim Stena Van Gandija, sa pet povrijeđenih igrača iz prve petorke, djelovao umorno i jalovo.

Pistonsi sada imaju priliku da ponove uspjeh sjajne generacije koju je predvodio Ajzeja Tomas i dođu do druge šamionske titule uzastopno. Sparsi će pokušati da u svoje vitrine vrate trofej osvajan 1999. i 2003.