Fenomenalni Dvejn Vejd doveo Majami do izjednačenja u seriji

Predvođeni fantastičnim Dvejnom Vejdom košarkaši Majamija pobedili su Detroit - 92:86 u drugoj utakmici finala istočne konferencije i izjednačili na 1-1 u seriji. Treća utakmica igra se u nedelju u Detroitu, a Pistonsi će imati prednost domaćeg terena i u četvrtoj, u utorak uveče.

Posle svega 16 poena, uz katastrofalnih 7-25 iz igre u prvoj utakmici, koju su zvanični šampioni dobili u Majamiju, Dvejn Vejd je u velikom stilu uzvratio u drugom meču finala Istoka. Dvadeset-trogodišnji bek Hita pružio je partiju nalik onima iz prve dve runde plej-ofa, kada je svoj tim predvodio do maksimalnog učinka protiv Nju Džersija i Vašingtona. Vejd je ubacio 40 poena, od čega 20 u poslednjoj četvtrini, imao 8 skokova, 6 asistencija, jednu ukradenu loptu i dve blokade, od kojih je ona, dva i po minuta pre kraja, na Čonsiju Bilapsu, praktično i presudila.

Majami je vodio tokom većeg dela susreta, u drugoj i trećoj četvrtini imao dvocifrenu prednost, ali su zvanični šampioni uhvatili priključak zahvaljujući čak sedam trojki u trećoj četvrtini, čak poveli sa 'pola koša' pred početak poslednjeg perioda, kada je Vejd preuzeo kontrolu. Pored njega, značajan doprinos trijumfu dali su i Šakil O'Nil sa 17 koševa i 10 skokova, Dejmon Džons koji je završio sa 14 pogodaka, ali i Alonzo Morning sa 4 blokade.

Najefikasniji kod Pistonsa bio je Rip Hamilton sa 21 poenom, ali je šutirao poput Vejda u prvom meču (8-23). Čonsi Bilaps je ubacio 14, ali je u prvom poluvremenu imao čak 8 izgubljenih lopti, Prins je završio sa 17, Rašid Valas sa 15 pogodaka. Darko Miličić nije ulazio u igru.